COLARIS: Paveldimo storosios žarnos ir gimdos gleivinės vėžio tyrimas COLARIS

COLARIS: Paveldimo storosios žarnos ir gimdos gleivinės vėžio tyrimas
2.130,00 €

Colaris graph

COLARIS® yra genetinis tyrimas, leidžiantis įvertinti asmens riziką susirgti paveldimu storosios žarnos vėžiu ir moters riziką susirgti paveldimu gimdos gleivinės vėžiu. COLARIS® tyrimo metu aptinkamos ligas sukeliančios MLH1, MSH2, MSH6, PMS2 ir MYH genų mutacijos, kurios yra atsakingos už daugumą Linčo sindromo ir MYH sukeltos polipozės (MAP) atvejų.

Manoma, kad maždaug 3-5% storosios žarnos vėžio atvejų sukelia Linčo sindromas, taip pat vadinamas Paveldimu nepolipoziniu storosios žarnos vėžio sindromu (Hereditary Nonpolyposis Colorectal Cancer – HNPCC). COLARIS® yra Linčo sindromo tyrimas. Žinodami rezultatus, pacientas ir jo sveikatos priežiūros specialistas gali imtis atitinkamų veiksmų, dar prieš atsirandant vėžiui.

MYH sukeltą polipozę (angl., MYH-associated polyposis – MAP) lemia mutacijos MYH gene, kuris yra atsakingas už DNR pažaidų atitaisymą. Asmenys, sergantys MAP, turi mutacijas abiejuose MYH genuose (paveldėtas iš abiejų tėvų ir dažnai vadinamas „bialelinėmis MYH mutacijomis“). Pacientų šeimos istorijoje tėvai dažnai neturi storosios žarnos vėžio ar polipų (nors broliai ir seserys gali būti paveikti šios ligos).83

Dėl autosominio recesyvinio MAP paveldėjimo tipo daugelis paveiktų pacientų neturi giminaičių, kuriems būtų būdingi storosios žarnos polipai ar vėžys.83 Genetiniai tyrimai yra vienintelis būdas iš tiesų nustatyti tuos asmenis, kuriems gresia didžiausia rizika.

COLARIS®  yra paprastas kraujo tyrimas ar burnos epitelio tyrimas, kurio metu nustatoma, ar pacientas turi MLH1, MSH2, MSH6, PMS2 arba MYH  mutaciją. Žinodami rezultatus, pacientas ir jo sveikatos priežiūros specialistas gali imtis atitinkamų veiksmų, dar prieš atsirandant vėžiui.

COLARIS® tyrimo privalumai

COLARIS®  tyrimo rezultatai leidžia parengti konkrečiam pacientui pritaikytus sveikatos priežiūros planus, leidžiančius ženkliai sumažinti vėžio riziką. COLARIS® suteikia galimybę:

  • Pasitelkti planinius sveikatos patikrinimus ir priežiūrą, specialiai skirtą asmenims su Linčo sindromo arba MYH sukeltos polipozės (MYH-associated polyposis – MAP) mutacija(-omis) – užtikrinančią maksimalią paciento priežiūrą ir padidinančią klinikinį gydymo efektyvumą;
  • Užtikrinti, kad pacientai geriau laikytųsi specialių patikros metu pateiktų rekomendacijų ir prevencinių priemonių;
  • Ženkliai pagerinti galutinius rezultatus ir sumažinti gydymo išlaidas taikant vėžio prevenciją, ankstyvą diagnozę ir gydymą;
  • Konsultuoti pacientus ir jų šeimos narius apie pagrindines vėžio priežastis jų šeimoje;
  • Išvengti bereikalingo šeimos narių, kuriems atlikus tyrimus nenustatyta šeimoje žinoma mutacija, gydymo.

Medicininė priežiūra ir COLARIS®

Jei Linčo sindromo ar MAP diagnozė patvirtinama, toliau pateiktos sveikatos priežiūros galimybės gali padėti sumažinti vėžio riziką ar leisti nustatyti šią ligą anksčiau, kai ji yra lengviau išgydoma.

Storosios žarnos vėžys (Linčo sindromas ir MAP)

  • Sustiprinta stebėsena dėl storosios žarnos vėžio;
  • Chirurginis storosios žarnos vėžio gydymas.

Gimdos gleivinės ir kiaušidžių vėžys (Linčo sindromas)

  • Sustiprinta stebėsena dėl gimdos gleivinės ir kiaušidžių vėžio;
  • Chirurginis gimdos gleivinės ir kiaušidžių vėžio gydymas.

Kitų Linčo sindromo sukeltų vėžio formų patikrinimai (Linčo sindromas)

  • Viršutinio virškinimo trakto endoskopija, šlapimo tyrimas, medicininė apžiūra.

Storosios žarnos vėžys yra viena iš onkologinių ligų, kai pasitelkiant ankstyvas profilaktines ir gydymo galimybes galima pasiekti labai gerų rezultatų – įmanoma išvengti ar išgydyti daugiau nei 90 proc. atvejų.

Medicininės priežiūros nuorodų ieškokite adresu www.myriadpro.com

Sveikatos priežiūros galimybės yra aptariamos tik informaciniais tikslais ir nėra rekomendacinio pobūdžio. Nors genetiniai tyrimai ir gydytojų rekomendacijos pateikia svarbią ir naudingą informaciją, sveikatos priežiūros sprendimai turi būti priimami individualių paciento ir jo sveikatos priežiūros specialisto konsultacijų metu.

„Myriad“ sukūrė Paveldimo vėžio testą, kurį galima naudoti, siekiant nustatyti, kuriems pacientams turėtų būti atliekami genetiniai tyrimai, konkrečiai – COLARIS®.

Daugiau informacijos (anglų k.):

logo Myriad

Specialistams (anglų k.):

myriad pro logo-v2

Darbo valandos

Mūsų pagalbos linija
veikia 8 valandas per parą

Pirm. - Penkt.: 9:00 - 17:00
Savaitgalis: Nedirbame

Pagalba gyvai

map
Vilnius: +370 5 2752600
Kaunas: +370 37 788503 
infodnr