Giminystės nustatymo DNR tyrimas DNA002_26_33

Giminystės nustatymo DNR tyrimas
Giminystės nustatymo DNR tyrimasGiminystės nustatymo DNR tyrimasGiminystės nustatymo DNR tyrimasimg_7093_1952566047img_7095_31369273img_7087_1649800068img_7110_1911229636
299,00 €
DNR šaltinis
Papildomi tiriamieji

Alternatyvių DNR šaltinių kategorijos

Dėmesio! Užsisakant tyrimą internetu, mėginių surinkimo komplektas - nemokamai.

Giminystės tyrimas apima įvairius atvejus tačiau dažniausiai pasitaikantys yra šie:

1. Du vaikai nori sužinoti ar jie yra nuo to pačio tėvo;
2. Asmuo nori sužinoti ar tai jo senelis(-ė);
 

Senelio(-ės), tetos ar dėdės DNR tyrimai

Šis DNR tyrimas nustato galimą statistinę tikimybę, kad asmuo yra vaiko senelis(-ė), teta ar dėdė. DNR tyrimo paslaugos kaina skaičiuojama vaiko ir vieno senelio(-ės), tetos ar dėdės tyrimams. Tačiau galima papildomai tirti ir daugiau asmenų, pavyzdžiui, antrą vaiką arba kitą senelį(-ę). Šio tipo DNR tyrimas vadinamas dėdės DNR analize.

Kai keliamas dėdės giminystės klausimas, rekomenduojamas metodas, kai ištiriamas esamas vaiko tėvas arba motina. Jeigu jų ištirti nėra galimybės, dėdės DNR tyrimas vis tiek gali būti atliekamas.

Dėdės DNR tyrimai yra kitokie nei, visada pateikiantys galutinius rezultatus, tėvystės DNR tyrimai. Kai dėdės DNR tyrimas yra atliktas, laboratorija nustato galimų giminaičių genetinį profilį. Remiantis kiekvieno asmens atskleistos genetinės medžiagos tipu, nustatomas dėdės indeksas. Jeigu jis yra didesnis nei 1,00, du ištirti asmenys galimai yra tikri biologiniai giminaičiai. Kuo aukštesnis dėdės indeksas, tuo didesnė tikimybė būti biologiniais giminaičiais. Mes naudojame pažangiausią DNR tyrimų įrangą, kuri suteikia tiksliausius rezultatus.

Vaikų linijos tyrimai

Šie DNR giminystės tyrimai nustato statistinę tikimybę, ar vienų tėvų vaikai turi du tuos pačius tėvus ar ne. DNR tyrimo paslaugos kaina nustatoma dviem vienų tėvų vaikams, bet jei reikia, galima tirti ir daugiau – pavyzdžiui trečią brolį / seserį.

Kai sprendžiamas giminystės klausimas, siekiant nustatyti ar asmenys yra tikri biologiniai vienų tėvų vaikai, rekomenduojamas abu tėvus tiriantis metodas. Situacijose, kai galimi tėvai nėra pasiekiami, DNR giminystės tyrimas gali būti atliktas analizuojant biologinių vienų tėvų vaikų ryšius.

Į tyrimą įtraukiant vieną iš tėvų, smarkiai padidėja šio tyrimo tikslumas. Atskleidžiant, kad vienų tėvų vaikai turi bendrą motiną arba tėvą, gaunamas reikšmingas rezultatas.

Nuo tėvystės nustatymo tyrimo, kuris visada pateikia galutinį rezultatą, giminystės tyrimas labai skiriasi. Kai giminystės tyrimas yra atliktas, DNR laboratorija nustato genetinį galimų vienų tėvų vaikų profilį. Remiantis genetinės medžiagos, paveldėtos kiekvieno iš vienų tėvų vaikų tipu, nustatomas vienų tėvų vaikų DNR indeksas.

Jei vienų tėvų vaikų DNR indeksas yra didesnis nei 1,00, greičiausiai du ištirti asmenys yra tikri biologiniai vienų tėvų vaikai. Kuo didesnis vienų tėvų vaikų DNR indeksas, tuo  tikimybė yra didesnė.

Norint ištirti tikimybę, ar du vienų tėvų vaikai turi tik vieną bendrą tėvą / motiną, vietoje dviejų bendrų tėvų (motinos ir tėvo) gaunamas pusės vienų tėvų vaikų DNR indeksas. Pusės vienų tėvų vaikų DNR indekso santykis su pilnu vienų tėvų vaikų DNR indeksu rodo tikimybę, ar du asmenys turi vieną bendrą tėvą / motiną, ar du bendrus tėvus (motiną ir galimą tėvą).

Mūsų giminystės tyrimas yra atliekamas naudojant „Visi prieš visus“ metodą. Pavyzdžiui, turint du tų pačių tėvų vaikus, Alisą ir Bobą, sukuriama viena ataskaita, kuri aprašo giminystę tarp Alisos ir Bobo. Turint tris vienų tėvų vaikus, gaunamos trys ataskaitos, kurios aprašo giminystės ryšius tarp Alisos ir Bobo, Alisos ir Čarlio, Bobo ir Čarlio.

Esant keturiems vienų tėvų vaikams gaunamos 6 ataskaitos: Alisa ir Bobas, Alisa ir Čarlis, Alisa ir Deividas, Bobas ir Čarlis, Bobas ir Deividas, Čarlis ir Deividas. Ataskaitų skaičius proporcingai didėja.

Dėmesio! Kai kuriais atvejais vyrams nustatant tėvystės liniją (Y-STR) Y-TTP (trumpo tandeminio pasikartojimo) DNR tyrimas gali pateikti tikslesnius rezultatus. Jei vienų tėvų vaikai bando nustatyti, ar jie turi tą pačią motinystės liniją, gali būti pasirenkamas X-SV DNR tyrimas.

Y-STR Vyrų kilmės tyrimas

Y-STR vyrų kilmės tyrimas naudojamas norint nustatyti ar du ar daugiau vyrų yra susiję savo geneologine kilme. Tėvas savo sūnui perduoda Y chromosomą. Tai palyginti retai sukelia mutacijas, tačiau jos perduodamos iš kartos į kartą.

Šis tyrimas, kuriuo patikrinamas kiekvieno vyro unikalus Y-STR, yra sutelktas ties Y chromosoma. Pažymime, kad testo rezultatas bus vienodas, jeigu vyrai priklauso tai pačiai geneologinei šakai.

Pavyzdžiui, jei berniukas “A” ir jo brolis “B” (“A” ir “B” vaikų motinos yra skirtingos) nori sužinoti ar jie yra nuo to pačio tėvo, jų Y-STR turėtų būti vienoda. Jeigu jų Y-STR skiriasi, jie turi skirtingus biologinius tėvus.

X-SV Motinos kilmės tyrimas

X-SV motinos kilmės tyrimas naudojamas nustatyti ar du ar daugiau žmonių yra susiję savo geneologine kilme iš motinos pusės arba ar berniukas ir/ar mergaitė yra tos pačios biologinės motinos. Mitochondrinės DNR seka yra perduodama iš motinos pusės. Tai palyginti retai sukelia mutacijas, tačiau jos perduodamos iš kartos į kartą. (Vyrai neperduoda X-SV, ją vaikai gali paveldėti iš močiutės).

Šis testas, kuriuo patikrinamas kiekvieno asmens unikalus X-SV, yra sutelktas ties mitochondrine DNR. Pažymime, kad testo rezultatai bus vienodi, jeigu moterys priklauso tai pačiai geneologinei šakai arba jeigu vaikai yra tos pačios biologinės motinos.

Pavyzdžiui, jeigu mergaitė “A” ir jos brolis “B” (abiejų tėvai yra skirtingi) nori sužinoti ar jų biologinė motina yra ta pati moteris, jų X-SV turėtų būti vienodas. Jeigu jis nesutampa, tuomet vaikai neturi net bendros biologinės močiutės ir yra kilę iš skirtingų geneologinių atšakų iš motinos pusės.

Paprastai tokie tyrimai atliekami per 14 darbo dienų.

Ką reikia žinoti apie visus giminystės tyrimus

Patys tiksliausi, ir atliekami >99,9% tiklsumu yra artimiausios giminystės atvejai, t.y. kai tiriamas tėvas ir vaikas. Tačiau kuo tolesnis gyminystės ryšys, tuo tikslumas mažėja ir gali pasitaikyti atvejų, kai tyrimo metu tiesiog neįmanoma nustatyti galimos giminystės. Tačiau tyrime dalyvaujant daugiau tiriamųjų - dramatiškai keičiasi tyrimo tikslumas į teigiamą pusę, todėl mes visda rekomenduojame pridėti daugiau tiriamųjų, kurie gali būti susiję su pagrindiniais tiriamaisiais.

Mėginių surinkimo komplekte rasite puikiai iliustruotą, lengvai suprantamą DNR mėginių paėmimo instrukciją:

 

Darbo valandos

Mūsų pagalbos linija
veikia 8 valandas per parą

Pirm. - Penkt.: 9:00 - 17:00
Savaitgalis: Nedirbame

Pagalba gyvai

map
Vilnius: +370 5 2752600
Kaunas: +370 37 788503 
infodnr