geneticGPS: Protėvių kilmės DNR tyrimas 0346

geneticgps
399,00 €

 

Pakanka tik Jūsų skruosto epitelio mėginėlio, kad pagal jūsų DNR būtų galima gana tiksliai identifikuoti geografinę vietą, iš kurios kilo tolimi jūsų protėviai – net jei jie ten gyveno prieš 1000 metų.

Šis DNR geografinio pozicionavimo metodas vadinamas DNR GPS sistema. Užuot raususis archyvuose ieškant savo šeimos šaknų ir ilgai sudarinėjant genealoginį medį, galimybė pateikti savo mėginį ir per kelias dienas gauti atsakymą su konkrečia geografine vietove, iš kurios kilo šeimos protėvių seka, labai intriguoja.

Tokią galimybę suteikia GPS genetinių tyrimų metodas. Dauguma žmonių gyvena namuose ir turi adresus. Jie gali gyventi pilyse, palapinėse ar olose, bet net ir tuo atveju, jeigu jie yra ten gimę, jų DNR kodas yra atkeliavęs iš kažkur kitur. Jų DNR yra paveikta migracijos, vergovės, pergalių bei užkariavimų procesų, bet ji nebūtinai susiformavo ten, kur šiuo metu gyvenama.

Šis metodas remiasi konkretaus asmens DNR kodo skenavimu ieškant jame fragmentų, kurie susidarė tuo metu, kai pirmą kartą du tolimi jo protėviai buvo skirtingų populiacijų atstovai. Pavyzdžiui, tai galėjo nutikti tais laikais, kai vikingai buvo užkariavę Britų salas ir įsižiūrėjo vietines merginas. Šiuo metodu galima aptikti DNR fragmentus, kurie dėl tokių ar panašių aplinkybių susiformavo prieš maždaug 1000 metų.

Kai asmens DNR yra identifikuojama, ji programinės įrangos lyginama su genetiniais šimtmečiais sėslių žmonių populiacijų įvairiose pasaulio dalyse pavyzdžiais. Po to programa apskaičiuoja, kaip toli nuo šių populiacijų gyvenamosios vietos gyveno konkretaus asmens protėviai ir maksimaliai tiksliai identifikuoja šiemos DNR susiformavimo geografinę vietą.

Genetinis GPS gali būti pritaikytas bet kuriam asmeniui pasaulyje ir potencialiai sugeba nustatyti jo DNR kilmės vietą įvardijant konkretų kaimą ar gentį. Iki šiol naudoti geografinio DNR lokalizavimo metodai galėdavo pasiekti apie 700 kilometrų tikslumą, tačiau Europos atveju į tokį spindulį gali patekti kelios dabartinės valstybės, tad genetinis GPS metodas šiuo požiūriu yra kur kas pranašesnis.

Tačiau DNR GPS taip pat susiduria su tam tikrais apribojimais: pavyzdžiui, jei visi asmens protėviai yra kilę iš skirtingų populiacijų, apskaičiuoti DNR susiformavimo vietą yra labai sunku.

Ką sako mokslas?

geneticGPS – tai revoliucinis DNR testas, leidžiantis atsekti savo šeimos istoriją remiantis DNR mišinio įvykiais, prasidėjusiais daugiau nei prieš 1000 metų. Jame pateikiami motinos ir tėvo migracijos maršrutai su tiksliu nukreipimu – kartais iki kaimo ar miesto. Dabartiniai genealogijai naudojami DNR tyrimai nustato, kur šalyse ar žemynuose susiformavo jūsų DNR fragmentai. Paprastai pastebite, kad kai kurie jūsų protėviai yra kilę iš Vakarų Europos, Afrikos ar Pietų Azijos, ir jums pateikiami platūs etninės kilmės įvertinimai. Šio tipo DNR testas paprastai negali nustatyti jūsų kilmės spindulio iki tam tikrų vietovių, turinčių ilgumą ir platumą, ir apibrėžia Jūsų kilmę naudojant šiuolaikinius gyventojų pavadinimus. „geneticGPS“ įveikia šių DNR tyrimų apribojimus, naudodama naują protėvių sekimo techniką, kuri pasitelkia unikalius jūsų DNR žymenis, kad nustatytų konkrečias vietas, kur susiformavo jūsų DNR. Šie žymekliai buvo kruopščiai atrinkti, kad informuotų mus apie konkrečius maršrutus, kuriais ėjo jūsų protėviai.

Šis DNR testas pagrįstas nauju būdu žiūrėti į žmonių populiacijas, kurios mano, kad visi yra mišrūs iš skirtingų genų fondų. Šis modelis iš esmės skiriasi nuo esamų protėvių tyrimų, kurie rodo, kad žmonės atsiskyrė iš nedaugelio populiacijų, kurios laikui bėgant pasikeitė. Vietoj to, „geneticGPS“ remiasi genetiniu unikalumu, sukurtu sumaišius 41 pasaulinį genų fondą skirtingomis proporcijomis – daugiau nei dvigubai daugiau, nei naudojama kitais metodais. Jame užfiksuoti senoviniai įvykiai, pavyzdžiui, indoiraniečių migracija į Europą maždaug 2500 m. pr. Kr. Genų fondai apibūdina jūsų DNR molekulės geografinę kilmę, perduodamą kartų linijomis.

Tyrime naudojama autosominė DNR, paveldėta iš 1–22 chromosomų, kurios yra jautresnės jūsų naujausių bendrų protėvių genetiniam parašui, palyginti su Y ir mitochondrijų chromosomomis. Norėdami atsekti jūsų DNR kilmę, geneticGPS padalija unikalų genofondo parašą į du pagrindinius komponentus, maždaug atitinkančius tėvo ir motinos komponentus, bet ne visada. Pavyzdžiui, žmonės, kurių du tėvai yra kilę iš Anglijos, gali pastebėti, kad geneticGPS nustatė, jog jų protėviai kilo į Italiją ir Skandinaviją, tikriausiai todėl, kad romėnai ir vikingai, užkariavę Angliją, daugiausia ir buvo prisidėję prie jų protėvių. Nustačiusi du pagrindinius taškus, „geneticGPS“ apskaičiuoja migracijos maršrutus, kuriais nuėjo jūsų protėvių DNR, naudodama didelius apskritimus, vaizduojančius neapibrėžtumą, ir mažesnius apskritimus, kad būtų užtikrintas didesnis pasitikėjimas geografiniu regionu. Apskritimai žymi vietas, kur buvo jūsų protėvių DNR ir susimaišė su vietiniais šių kraštų gyventojais.

Migracijos maršrutai nėra tiesioginis jūsų DNR kelionės maršrutas. Jei tam tikroje vietoje nebuvo apsikeitimo genais su vietiniais gyventojais, geneticGPS nepraneš apie šią vietą, nors jūsų protėviai galėjo ten keliauti. Be to, didelės populiacijos A migracijos į B populiaciją atvejais, jei A populiacija ir toliau tuokiasi grupėje, geneticGPS atsektų jos geografinę kilmę į pradinę A vietą, nors populiacija A fiziškai gyvena su B populiacija labai ilgai. Galiausiai, geneticGPS naudoja konkrečias jūsų DNR mutacijas iki naujausių migracijos įvykių. Tada jis gali pasiūlyti paaiškinimą, kas galėjo paskatinti Jūsų protėvius pereiti iš taško A į tašką B šiuo konkrečiu laikotarpiu.

Medoto atradėjas

„geneticGPS“ algoritmas buvo sukurtas 2016 m. Šefildo universitete, kuriam vadovavo daktaro Erano Elhaiko tyrimų grupė. Dr. Elhaikas, populiacijos genetikas, Nacionalinės geografijos draugijos vardu buvo vienas iš 2012 m. ankstyvosios technologijos versijos, pavadintos Geno 2.0, bendradarbių. 2014 m. balandžio 29 d. žurnalas „Nature Communications“ paskelbė recenzuojamą straipsnį, kuriame aprašomas algoritmas. Testo tikslumas buvo įrodytas nustatant senovės aškenazių žydų DNR parašą ir jų susidarymą maždaug prieš 1500–2000 metų.

Šaltiniai

Skaitykite toliau apie šiuos tyrimus ir reikšmingus istorinius radinius, kurių pasekoje buvo sukurta geneticGPS:

The Diversity of REcent and Ancient huMan (DREAM): A New Microarray for Genetic Anthropology and Genealogy, Forensics, and Personalized Medicine  December 2017

DREAM can be used to study the genetic relationships between ancient humans, archaic hominins, and modern humans as well as to improve our understanding of human migratory history. 

Conversations with Eran Elhaik: Tracking Ancient Migrations July 2017
Q&A with Dr. Elhaik, the creator of GPS Origins. By applying evolutionary genomics to populations, Dr. Elhaik is able to discern snapshots of people by tracing their geographic movements.

DNA Uncovers Ancient Ashkenaz, Predicts Where Yiddish Originated April 2016
Localizing Ashkenazic Jews to primeval villages in the ancient Iranian lands of Ashkenaz.

Y-Chromosomal Adam Lived 208,300 Years Ago, Says New Study May 2014
The extremely ancient chromosome that still isn’t.

Yale Researchers Map 6,000 Years of Urban Settlements June 2014
Academic-generated database showing long-term trends of urban population densities from 2000 BC to +1000 AD.

Ground-breaking technique traces DNA direct to your ancestor's home 1,000 years ago January 2014
Geographic Population structure analysis of worldwide human populations infers their bio-geographical origins.

Kaip vyksta tyrimas

Užsakius šį tyrimą mes išsiųsime Jums specialų mėginių surinkimo komplektą, kuriame rasite visas reikiamas priemones mėginiams paimti, dokumentaciją bei instrukcijas. Taip pat mėginių surinkimo komplekte bus vokas su apmokėtomis atgalinio siuntimo išlaidomis, į kurį sudėsite mėginius ir nemokamai išsiųsite atgal mums. Gavę mėginius, 6-8 savaičių bėgyje, mes išsiųsime Jums ataskaitą/nuorodą el paštu. Ataskaita pateikiama anglų kalba. Šis tyrimas atliekamas iš burnos gleivinės epitelio mėginių. Mėginio paėmimas yra paprastas ir neskausmingas:

Darbo valandos

Mūsų pagalbos linija
veikia 8 valandas per parą

Pirm. - Penkt.: 9:00 - 17:00
Savaitgalis: Nedirbame

Pagalba gyvai

map
Vilnius: +370 5 2752600
Kaunas: +370 37 788503 
infodnr