geneticGPS: Protėvių kilmės DNR tyrimas 0162

geneticgps
399,00 €

 

Pakanka tik Jūsų skruosto epitelio mėginėlio, kad pagal jūsų DNR būtų galima gana tiksliai identifikuoti geografinę vietą, iš kurios kilo tolimi jūsų protėviai – net jei jie ten gyveno prieš 1000 metų.

Šis DNR geografinio pozicionavimo metodas vadinamas DNR GPS sistema. Užuot raususis archyvuose ieškant savo šeimos šaknų ir ilgai sudarinėjant genealoginį medį, galimybė pateikti savo mėginį ir per kelias dienas gauti atsakymą su konkrečia geografine vietove, iš kurios kilo šeimos protėvių seka, labai intriguoja.

Tokią galimybę suteikia GPS genetinių tyrimų metodas. Dauguma žmonių gyvena namuose ir turi adresus. Jie gali gyventi pilyse, palapinėse ar olose, bet net ir tuo atveju, jeigu jie yra ten gimę, jų DNR kodas yra atkeliavęs iš kažkur kitur. Jų DNR yra paveikta migracijos, vergovės, pergalių bei užkariavimų procesų, bet ji nebūtinai susiformavo ten, kur šiuo metu gyvenama.

Šis metodas remiasi konkretaus asmens DNR kodo skenavimu ieškant jame fragmentų, kurie susidarė tuo metu, kai pirmą kartą du tolimi jo protėviai buvo skirtingų populiacijų atstovai. Pavyzdžiui, tai galėjo nutikti tais laikais, kai vikingai buvo užkariavę Britų salas ir įsižiūrėjo vietines merginas. Šiuo metodu galima aptikti DNR fragmentus, kurie dėl tokių ar panašių aplinkybių susiformavo prieš maždaug 1000 metų.

Kai asmens DNR yra identifikuojama, ji programinės įrangos lyginama su genetiniais šimtmečiais sėslių žmonių populiacijų įvairiose pasaulio dalyse pavyzdžiais. Po to programa apskaičiuoja, kaip toli nuo šių populiacijų gyvenamosios vietos gyveno konkretaus asmens protėviai ir maksimaliai tiksliai identifikuoja šiemos DNR susiformavimo geografinę vietą.

Genetinis GPS gali būti pritaikytas bet kuriam asmeniui pasaulyje ir potencialiai sugeba nustatyti jo DNR kilmės vietą įvardijant konkretų kaimą ar gentį. Iki šiol naudoti geografinio DNR lokalizavimo metodai galėdavo pasiekti apie 700 kilometrų tikslumą, tačiau Europos atveju į tokį spindulį gali patekti kelios dabartinės valstybės, tad genetinis GPS metodas šiuo požiūriu yra kur kas pranašesnis.

Tačiau DNR GPS taip pat susiduria su tam tikrais apribojimais: pavyzdžiui, jei visi asmens protėviai yra kilę iš skirtingų populiacijų, apskaičiuoti DNR susiformavimo vietą yra labai sunku.

Kaip vyksta tyrimas

Užsakius šį tyrimą mes išsiųsime Jums specialų mėginių surinkimo komplektą, kuriame rasite visas reikiamas priemones mėginiams paimti, dokumentaciją bei instrukcijas. Taip pat mėginių surinkimo komplekte bus vokas su apmokėtomis atgalinio siuntimo išlaidomis, į kurį sudėsite mėginius ir nemokamai išsiųsite atgal mums. Gavę mėginius, 6-8 savaičių bėgyje, mes išsiųsime Jums ataskaitą/nuorodą el paštu. Ataskaita pateikiama anglų kalba. Šis tyrimas atliekamas iš burnos gleivinės epitelio mėginių. Mėginio paėmimas yra paprastas ir neskausmingas:

Darbo valandos

Mūsų pagalbos linija
veikia 8 valandas per parą

Pirm. - Penkt.: 9:00 - 17:00
Savaitgalis: Nedirbame

Pagalba gyvai

map
Vilnius: +370 5 2752600
Kaunas: +370 37 788503 
infodnr